Mistrovství české republiky v Brně

Největším letošním závodem pro nás určitě  bylo Mistrovství České republiky v Brně, závodilo se 15. a 16.11., pro nás byla důležitá sobota 15.11., kdy proběhly žákovské závody. Soutěže byly určeny jednotlivcům i týmům, z našeho oddílu se zúčastnilo 11 žáků a Honza Chaloupka za seniory. Kluci i holky měli po jednom týmu. Ti co byli přihlášeni na MASOGI tedy já, Dan, Tomáš, Pepa a Kamil jsme jeli do Brna už v pátek na vážení. Naše dvě trenérky se ještě přihlásily jako rozhodčí a pak už jsme se jeli ubytovat do hotelu, který byl celkem daleko od tělocvičny. Já jsem spala s trenérkou Petrou a kluci se nějak poskládali. Po ubytování jsme jeli na večeři a pan Chaloupka mladší šel ještě na kaučovskou poradu, kde se měl dozvědět, jak celé závody budou probíhat. My jsme mezi tím našli restauraci, kde měli výborný řízek a v klidu se najedli. Večerka byla v 10, ale možná taky trošku dýl, než jsme si popovídali.

Ráno jsme měli snídani už chvíli před 7:00, protože v půl osmé už byl sraz v tělocvičně. Minutku před námi tam dorazil zbytek naší školy - takže Verča, Martinka, Eliška, Markétka, Michal a Šimon. Převlékli jsme se do doboků a hned šli nacvičovat tuly v týmu, protože týmy šli jako první.

Po zahájení jsme byly na řadě my žákyně a šly jsme jako druhé v pořadí, takže holky viděly, jak správně nastupovat, z čehož asi měly ze začátku největší strach. Choreografii jsme měly nejspíš úplně bez chyby, ale soupeřky více zasekávaly, takže to měly lepší. Sice jsme prohrály, ale přesto máme bronz! Dobrý začátek. Kluci bojovali statečně a povedl se jim taky bronz.

Pak už následovaly tuly, masogi a tki v jednotlivcích. V naší skupině takže 4. až 3. kup jsme byly já, Martinka a Eliška. Závodnic tam bylo nejmíň 25, takže jsme na medaili nedosáhly, ale já jsem byla 4., bramborová, a toho si taky dost cením, protože po nachlazení, které jsem sotva doléčila, ještě sil moc nebylo. Verča a Michal také nedopadli vůbec špatně, Verča vybojovala bronz a Michal přes velkou snahu na medaili nedosáhl. Dan, Pepa, Tomáš a Kamil měli ve své skupině těžké soupeře a medaile se jim v tulech nepovedla.

Následovalo masogi. Dan a Pepa se vešli do -44 kg, Kamil byl zas ještě níž -32 kg, kde měl obrovskou šanci na výhru, ale Tomáš má nejspíš těžké kosti a je do -50 kg. Já sem byla do -44 kg taky. Kamil se šel prát jako první a poslali ho proti většímu klukovi, ale přesto se pral velmi dobře, ale nevyhrál. Dan a Pepa byli také těsně poraženi. Pak šel Tomáš, který to dotáhl až na bronz! Pak sem šla já a při vší smůle na mě vyšla závodnice s I. danem, která se pere již velmi dlouho. Byl to rozdíl jen pár bodů, ale přesto to byla víc než cenná zkušenost i s monoklem ☺(ale dobrý už pomalu mizí).

Poslední byl závod v T-KI a tam jsem bohužel neskočila nominačku nomo, ale Martinka opět potvrdila své skokanské vlohy a nakonec má bronz. Kluci taky na medaile jen koukali, ale skákali hezky. Pak už jsme jen všichni odpočívali a čekali na závod trenéra Honzy, který byl připravený na tuly, a super „neočekávaně“ má ZLATO! Pak šel na masogi, kde připomínal obratnou žížalu, protože se úderům a kopům perfektně vyhýbal a přitom dával body. Masogi vyhrál a na krku se mu houpala dvě zlata.

Na konci závodů bylo pro diváky nechané finále seniorů a seniorek v tulech a masogi, Mezi to byla vložena přehlídka mažoretek a vystoupení nějakých tanečníků - asi hip ho nebo něco takového. Taky jsme viděli jiné bojové sporty a to bylo Kung-fu a Capoeira. No a taky ukázka sebeobrany. Program doprovázela i ohňová show, kdy z trysek šlehaly plameny do pěkné výšky (ještě, že jsme seděli trochu dál). Všechny vystoupení byly dost dobrý a taky diváci se snažili - při zápasech hodně povzbuzovali. Pak už jsme jeli domů a cestou už tradičně stavěli u „mekáče“, kde jsme si dali něco na zub. Doma pak, nevím jak ostatní, ale já spala nejmíň do devíti. Ještě chci poděkovat trenérům, jsou super!

Jindřiška

Velké díky také patří našemu fotografovi, Ondrovi Vojčů, který celé závody prožil s námi s kamerou nebo foťákem v ruce. Výsledné fotografie již brzy na webu.