Závody Czech Open taekwon-do ITF  2015 Nymburk

    V sobotu 28. a v neděli 29. března se konaly závody Czech Open v Nymburku. Závodů se zúčastnilo mnoho škol z České republiky, ale také ze zahraničí, například s Ruska, Lotyšska, Polska a mnoho dalších. Celkem bylo přítomno přes 300 závodníků.

      My jsme jeli do Nymburka jen na sobotu a doufali jsme, že stihneme, co se dá. Bylo nás celkem 13, takže šance na medaile byly celkem slušné. Konkurence byla ale veliká. V tulech žákyň zazářila a na 1. místě se umístila Nikolka Kaprálová.  Martinka Frenková získala stříbro. V kategorii žáků se umístil na 3. místě Kamil a za žákyně přivezly bronzové medaile Monča Šmídlová a Markétka Novotná. V kategorii juniorů získal zlato Dan Fialka, já jsem byl na 3. místě a Jindřiška Flachsová za juniorky vybojovala také bronz.

     Po tulech přišly na řadu sportovní boje. V disciplíně  masogi se jako lvice prala Martinka Frenková za žákyně a získala zlatou medaili. Za žáky bojoval - a krásné 3. místo vybojoval  – Pepa Mráček. Za juniory se šel prát Dan, všechny přepral a získal zlato. Stejně tvrdě bojovala i Jindřiška za juniorky a přivezla si domů stříbrnou medaili.

      Ve speciálních disciplínách se stihli utkat pouze žáci, žákyně a juniorky. Junioři byli k našemu velkému zklamání odloženi na neděli, což se nás už netýkalo.  Zlatou medaili si vyskákala Martinka za žákyně, což jí dopomohlo i k získání poháru. Pohár také za svůj výkon získal Dan Fialka.

       Skvělý výkon podali také Martin Pavlík, Nela Elišková, Eliška Mouralová a Alena Abelová, kteří se sice neumístili, ale ostudu naší škole v žádném případě neudělali. Celkem naše škola NOMO získala 13 medailí a dokázala tak, že se na žádných závodech rozhodně neztratíme v davu. Cesta zpátky vedla opět přes náš oblíbený podnik McDonald a pak hurá domů.

       Těšíme se na další závody a děkujeme našim trenérům a trenérkám za někdy i dost drsnou přípravu. Naše medaile jsou i jejich medaile.

                                                         Napsal: Michal (Bery)

 

Jen na závěr malé doplnění:

Daniel Fialka - nejúspěšnější junior B - 2 zlaté medaile
Martina Frenková - nejúspěšnější žákyně - 2 zlaté a 1 stříbrná medaile

Celkově jsme se jako škola umístnili na krásném 9. místě ze 32 zúčastněných škol se ztrátou 2 zlatých medailí na vedoucí subjekty.