1. CELOREPUBLIKOVÉ SETKÁNÍ STM -  NYMBURK  3. - 4. 5. 2014

O víkendu 3. a 4. května 2014 se uskutečnilo první letošní celorepublikové setkání a závody Střediska talentované mládeže (STM) v našem oblíbeném Nymburku. Za Nomo jsme byli vybráni tři: Dan Fialka, Nguyen Hai Anh (Kamil) a já. Pro tyto závody jsme byli součástí jihočeského týmu STM.

Do Nymburka jsme dorazili okolo jedenácté, zaregistrovali se a zvážili. Po ubytování následoval oběd a tím i povolené zvýšení váhy, protože tu vaří výborně. Po obědě byl čas si chvilku zabydlovat pokoje a odpočinout. Jelikož tam mají bazén, tak všechny děti do 14 let se šly koupat. I tady nás čekalo trochu soutěžení – v přeplavání bazénu na čas, ale i volno na vyřádění.  Po tréninku v bazénu jsme měli chvilku na vysušení a už nás čekala tělocvična. Tam pro nás připravili moc hezký program z různých úkolu na techniku a všechno co se týká  Taekwon-da. Odpoledne rychle uteklo a po super večeři nám nestihlo pomalu ani slehnout a už jsme šli cvičit sestavy v týmu (já a ostatní holky z jihočeského STM). Vypadalo to ze začátku všelijak, ale pak jsme opravily všechny chyby a šlo to. Jenže jak jsme cvičily dlouho a pořád dokola, začaly se mi sestavy plést. Večer jsme ještě s holkama na pokoji trochu podrbaly a pak jsme šly s ostatními hrát kulečník, moc mi to nešlo tak jsme dali ještě chvilku stolní fotbálek. Unavení, ale s dobrým pocitem připravenosti na neděli jsme šli spát.

V neděli ráno jsme se probudili plný síly a připraveni na vše co nás během celého dne čeká. V 8:00 ráno už jsme měli být připraveni v hale v dobocích. Hned jsme se začali rozcvičovat a s holčičím týmem jsme ještě potrénovaly sestavy. Po nástupu se na tatami rozmístily ostatní týmy a my viděli, jak těžký soupeře máme.

Nejdříve jsem šla já v sestavách. Tam se mi povedl bronz a dál jsem již nedosáhla. Kamil se probojoval až do finále, kde však zachyboval v sestavě a dostal nádherné stříbro. Dan nás taky napínal až do finále, soupeř byl ale podle rozhodčích lepší a tak nám zlato o kousek uteklo. Po sestavách následovalo naše oblíbené „maso“ MATSOGI. Souboje byly hodně těžké, podařilo se mi probojovat na třetí místo, takže jsem nám do týmu přidala ještě jeden bronz. V T-KI jsme bohužel nebodoval nikdo, musíme ho ještě vylepšit. Nakonec mě čekaly ještě tuly v týmech. První sestavu jsme daly na remízu, druhou ale měly soupeřky   velmi hezkou choreografii a vyhrály. Po dlouhé pauze, v níž jsme si stihli dojít na oběd, jsme šly ještě na T-KI v týmech, tam skákala Anežka, ale ani ta to nedala a my se šly připravovat na týmové MATSOGI, první kolo jsme vyhrály a při čekání jsme se dívaly na juniory – prali se pěkně. V druhém kole jsem šla jako poslední, kdybych prohrála, dostaly bychom bronz a to se nám nechtělo, chtěly jsme víc. Byla jsem se soupeřkou, kterou skoro vždy potkávám v tulech a zatím mě vždy porazila. Nasázela jsem jí docela dost bodů, ale ona mě taky, v posledních asi 20 sekundách jsem to uhnala na remízu a pak sem ji zahnala hezky do rohu a už tam šel jeden bod za druhým, všichni na mě křičeli, ať uteču, protože už jsme vyhrávaly. Já jsem nakonec od ní kousek utekla a to už bylo asi 5 sekund před koncem, tak už to nestihla vyhrát. Všichni se radovali, že jsme se dostaly dál. Odpočívaly jsme a sledovaly další dva týmy. Jeden byl opravdu hodně silný a byla to remíza. Na poslední zápas nastoupila holka s 2. danem, která se pere až moc tvrdě a při matsogi soupeřku zranila. Pořádně nevím proč, ale vyhrál tým se zraněnou závodnicí. My nakonec do finálového zápasu jít nemusely, protože druhý tým měl málo závodnic (tedy jen 2 závodnice) a automaticky jsme vyhrály.

Teď už jen stačilo sbalit si svých pět švestek a hurá na večeři. Ta byla samozřejmě taky dobrá a rovnou jsme jeli domů. Po cestě jsme se už tradičně stavili v Mekáči na hranolky a kluci si dali „čís“. Cesta utekla rychle a pan trenér nás vyhodil doma.

Závody se mi moc líbily. Taky jsme zas víc poznali ostatní z jihočeského týmu STM a určitě jsme se mezi nimi neztratili.

 

Nakonec přehled medailí:

Jindřiška Flachsová TUL 3. místo
  MATSOGI 3. místo
Daniel Fialka TUL 2. místo
Nguyen Hai Anh (Kamil) TUL 2. místo
Tým děvčat TUL v patách ostatním!
Tým děvčat MATSOGI 1. místo
     
Tým jihočeského STM   CELKOVÉ TŘETÍ MÍSTO!

Jihočeské STM vybojovalo 9 zlatých, 6 stříbrných a 10 bronzových medailí.

Napsala Jindřiška Flachsová