Během prvního říjnového víkendu se sjela všechna STMka do moravské metropole Brna, aby zde jejich členové poměřili síly s ostatními. Pod dohledy reprezentačních trenérů zde také probíhalo hledání nových talentů pro reprezentaci.

Jihočeši se opět neztratili, včetně zástupců naší školy. Jak to na těchto závodech vypadalo Vám shrnul Dan Fialka za kluky a Jindřiška Flachsová v krátkých článcích, které naleznete níže. Za zpracování děkujeme.

Dan Fialka napsal:

     "Dne 3.10 2015 se vypravilo 8 závodníků z Lišova do Brna na 2.celorepublikové kolo v taekwon-du. Já mám napsat jak se dařilo klukům a Jindřiška zase o holkách. V sobotu jsme přijeli k hale kde se to mělo odehrát nejdříve jsme se šli zvážit a všichni se do svých váhovek vešli. Potom měl přednášku Prezident Českého svazu Taekwon-do ITF Martin Zámečník o historii taekwonda trvala asi jeden a půl hodiny. Pak už jsme zašli jenom na večeři, která byla vynikající a odjeli na hotel kde jsme si řekli jak to bude v neděli probíhat a šli jsme spát.
Druhý den jsme začli snídaní zbalili svoje věci a odjeli do haly. Zavody začli v devět hodin a začli týmové sestavy kde jsme měli složený tým z různých oddílů a já byl součástí, po napínavém prvním kole jsme porazili našeho největšího soupeře Prahu 2 a nakonec jsme vyhráli i ve finále a mohli jsme oslavovat první zlato. Po týmech se rozjeli kategorie pro jednotlivce Tomáš, Kamil a Pepa byli ve stejné kategorii, Pepa prohrál po druhém kole, Kamil bojoval ze všech sil, ale pak prohrál a utekla mu medaile jen o kousek a Tomáše zastavil silnější bojovník v semifinále a získal bronz. V juniorské kategorii jsem byl jenom já a další z našeho kraje, já si vedl dobře a moji kámoši také, ale Jirka z tongilu podlehl po druhém zápase já a Roman jsme skončili na třetím místě.
Poté se rozjela kategorie Tki kde si Tomáš doskočil na bronz a matsogi kde si Tomáš vedl hezky a získal další bronz, Pepovi se vedlo taky dobře, ale prohrál ve finále a získal stříbro. Já sem dostal opět mého soupeře , , se kterým se znám z mnoha závodů a porazil jsem ho, ale potom mě porazil ve finále 2. DAN a já dostal stříbro. Pak bylo týmové Tki kde jsme s našim týmem skončili po několika rozeskocích druzí a Pepův tým taky druhý. Pro juniorské týmy začal wirok, kde jsme zůstali druzí a na konec závodů se rozjelo týmové matsogi kde jsme měli našeho velkého soupeře Prahu2 ihned v prvním zápase, tak se to dostalo k severní moravě, která nám přišla fandit jako na jaře a přes celou halu bylo slyšet jenom Jížní Čechy a silné tleskání a Praha ta je nepřeřvala. A tak po napínavém zápase kde to Kulhoš rozjel jsme vyhráli a ve finále take vyhráli a mohli jsme oslavovat zlato pro náš tým.
Nakonec už byl jenom nástup všech krajů, řekli se nejůspěšnější jednotlivci. Náš kraj byl první, ale součtem bodů ještě z jara jsme byli třetí. Pak už jsme se cestou zpátky zastavili v mekáči, prohodili jsme se v autách a jeli jsme domů."

Jindřiška Flachsová napsala:

"V sobotu, den příjezdu,  jsme se nejdříve šli  zaregistrovat a zvážit (pak teprve na oběd),  odpoledne  jsme měli společnou přednášku a začátcích taekwon-da  pro závodníky  i trenéry, kterou vedl  prezident svazu Martin Zámečník. Po přednášce jsme šli na večeři a jeli se ubytovat, tentokrát do jiného hotelu než minule, protože v něm už bylo plno. Večer  jsme  ještě využily čas  s holčičím týmem  na nácvik a potom už honem na pokoje. Ráno byl brzy sraz v hale a tak i vstávačka byla ještě do šera.  Druhý den probíhal celkem svižně, sestavy a zápasy šli jeden za druhým, protože bylo dost rozhodčích.  Nejdříve  jely  týmové tuly, kde náš klučičí tým vyhrál  1. místo. Nám se s holkama i přes velkou snahu nezadařilo.  Závodilo se ve čtyřech disciplínách (tuly, matsogi , tki, wirok). Všichni naši závodníci  se moc snažili a na výsledcích to bylo znát. Přestože naše STMko mělo míň závodníků než ostatní,  dosáhli jsme  velkého úspěchu -  ziskem medailí jsme na tomhle setkání byli nejúspěšnější STM. Protože šlo všechno rychle, skončily závody už v pět odpoledne a my mohli jet dřív domů (nevynechali jsme tradiční  zastávku v mekáči)

Za STM jsme získali   13 zlatých, 12 stříbrných a 12 bronzových  medailí.

V jednotlivcích dosáhla na pohár  Martina Frenková  - nejúspěšnější žákyně a  Adéla Bicanová - nejúspěšnější  juniorka."