Dne 6.4.2013 se vypravila skupina 5 závodících členů lišovské školy na další, tentokráte mezinárodní, klání do středočeského Nymburka. Ač byla tato soutěž vypsána na dva soutěžní dny, naše kategorie ovšem byly vypsány pouze na sobotu.

Po tradičním nástupu všech oddílů, odříkání trochu pozměněného slibu TKD a představení zahraničních škol následovalo ihned rozmístění rozhodčích na daná zápasiště a soutěž se tak mohla rozběhnout. Jednou z prvních kategorií byly žákyně se žlutými pásky. V této kategorii jsme měli již téměř tradiční zastoupení dvou závodnic - Elišky Mouralové a Martinky. Obě holčiny se do svých soupeřek pustily s vervou, která přešla do vítězství v prvním kole. V druhém kole ale Martinka narazila na dobrou závodnici a po první remíze bohužel vypadla. Elišce vyšlo i toto kolo a prošla nakonec až do finále, ve kterém ale nakonec své soupeřce podlehla.

Jako další se rozběhla soutěž žáků se žlutými pásky. Na této soutěži jsme měli pouze jednoho zástupce - Pepu Mráčka. Již několika závody protřelý závodník procházel pavoukem jak nůž máslem. Bohužel jeho jízdu zastavil závodník v semifinále. A tak se Pepča umístil na krásném třetím místě.

Když už se odjely kategorie žlutých pásků, následovala soutěž zelených pásků. Bohužel se kvůli zranění nemohla zúčastnit Jindřiška Flachsová, a tak jsme měli obsazenou jen soutěž chlapeckou. Ondra Vojč a Dan Fialka jsou již zkušení harcovníci a tak je již nemohlo nic překvapit. Ondra podal dobrý výkon, který ale bohužel na soupeře nestačil. Co se nepovedlo Ondrovi, vynahradil Dan, který porážel jednoho soupeře za druhým, až došel do samotného finále. Po napínavém a velice vyrovnaném finále se rozhodčí přiklonili na "naší" stranu a tak jsme mohli slavit zlatou medaily.

Po ověnčení našich medailistů následovalo ještě krátké seznámení s dalšími disciplínami, kterým bychom se rádi více na treninku věnovali a zkusili tak další stránku tohoto sportu. Závěrem bych rád poděkoval všem závodníkům. Nikdo z nich nepodal výkon, za který by se musel stydět. Všichni se snažili a podali svůj maximální výkon. Je třeba sbírat další a další zkušenosti z výher a ještě více z proher. Na závěr shrnutí: 1 zlatá (Dan), 1 stříbrná (Eliška) a 1 bronzová (Pepa)

                                                          Jan Chaloupka ml.