O víkendu 22. - 23.3.2014 se v Nymburce konal další ročník mezinárodních závodů Czech Open 2014. O výsledcích, kterých jsme zde dosáhli, sepsala Jindřiška s pomocí maminky krátký článek, který krásně vystihuje, že mezi námi panuje dobrá nálada a přátelská atmosféra.

 

"V sobotu 22.března vyrazila z Lišova skupinka 9 závodníků společně s trenéry na závody CZECH OPEN 2014, vydat ze sebe to nejlepší a porovnat své síly s ostatními.

Cesta utekla rychle. V půjčeném MAXI autě jely s Tomášem a Kamilem  naše "květinky" a až do cíle pusy nezavřely. :-)

Nástup při zahájení závodů ukázal, jak těžké závody nás letos čekají, účastnilo se 6 států. Posilněni svačinami od maminek jsme se pustili do sestav, teda TULŮ. Všichni už je ovládáme perfektně, problém je, že soupeři taky. Martinka a Pepa se probojovali ve svých skupinách ke stříbru, Adélka, Markétka a já jsme dosáhly na bronz. 

Ve speciální technice T-KI (takový skok do výšky a dálky s přeražením desky) se ukázalo, že Martinka má v nohou pružiny a skočila si pro zlato! To už jsme my ostatní nezvládli.

Nakonec čekalo MATSOGI. To byl teda nářez! Nikdo nás nešetřil, soupeři sice se stejnou váhou, ale s vyššími pásky, útoky i obrana k neprolomení, zkrátka podařila se mi bronzová jen díky malému počtu holek v mojí skupině (ale hlavně,že je).

Celkem se nám povedlo nasbírat v sobotu 7 medailí: 1 zlatá, 2 stříbrné a 4 bronzové. Na 9 lidí slušná sbírka. A to ještě v neděli přidal Honza Chaloupka ml. zlatou z TULŮ a stříbrnou z matsogi, už mezi muži.

Rozhodně se nikdo nenudil ani při čekání mezi zápasy, hala je veliká a chodby super dlouhé... Vyběhali a vyblbli jsme se dost. Hráli jsme schovku, na babu i vybíjenou.

Odměna od trenérů - návštěva v "mekáči", nám udělala obrovskou radost všem bez vyjímky. Myslím, že se závody líbily všem, ani ti co nedosáhli na medaili nemuseli být smutní, závody byly fakt těžký, ale už se těšíme, že příští rok jim to nandáme!

 

Jindřiška"

 

Závěrem jen malé shrnutí. V minulém roce se těchto závodů zúčastnilo 5 dětí z našeho oddílu, které přivezly celkem 3 medaile. Letos se nám závodní tým již rozrostl na 9 závodících (2 byli ze zdravotních důvodů omluveni), kteří vybojovali již 7 medailí. Tímto tempem brzy budeme v bojích o nejúspěšnější školy této akce.