Na valentýnskou sobotu se sešla většina českých škol a dokonce i pár moravských ve středočeském Nymburce, kde se uskutečnil tradiční Pohár Českého svazu TKD ITF, dříve také jako Mistrovství Čech. Ani zde se naše výprava, čítající 13 závodníků, rozhodně neztratila. V konkurenci více než 150 závodníků jsme se v celkovém hodnocení škol umístnili na 5. místě, kdy školy na třetím až pátém místě měly shodný počet zlatých medailí, a tak rozhodoval počet stříbrných. Zde se ale ukázal fakt, že pokud se dostaneme do finále, tak ho vyhrajeme... :)

A jak to vypadalo konkrétně si můžete prohlédnot níže:

Kaprálová Nikola tul žákyně 8.-7. kup 1. místo
Nguyen Hai Trieu (Tomáš) matsogi žáci - 50 kg 1. místo
Flachsová Jindřiška matsogi juniorky B -52 kg 1. místo
Nguyen Hai Ahn (Kamil) matsogi žáci - 32 kg 1. místo
  tul žáci 4.-1. kup 3. místo
Fialka Daniel tul junioři 4.-3. kup 1. místo
  matsogi junioři B - 57 kg 2. místo
Beránek Michal tul junioři 4.-3. kup 3. místo
     

 

V celkovém hodnocení se pak Dan stal nejúspěšnějším juniorem B a Kamil nejúspěšnějším žákem. Doufáme, že tento nádherný start do nové sezóny bude jen motivací k dalším výkonům a tréninku a že se náš oddíl neztratí ani za měsíc na mezinárodních závodech Czech open 2015.

A jak vypadala soutěž z pohledu přímého účastníka si můžete přečíst níže:

Pohár Českého svazu 2015 – Nymburk

První letošní závody byly v našem oblíbeném Nymburku a závodilo se o pohár Českého svazu TKD v sobotu 14. 2. 2015. Náš oddíl soutěžil již ve dvou kategoriích a to juniorských a žákovských, dohromady nás tam jelo 13, ale ti co se museli vážit na matsogi, což jsem byl já, Jindřiška, Tom, Michal a Kamil jsme vyjeli již v pátek ve tři hodiny odpoledne a jel ještě s námi Ondra, jelikož by se druhý den nevešel do auta. Naše dvě trenérky jely také, ale jako rozhodčí a Honzík jako kouč. Když jsme dojeli tak jsme se šli zvážit, po chvíli jsme se šli ubytovat. Já byl na pokoji s Michalem a Ondrou, Jindřiška s trenérkou, Kamil a Tom s Honzou. Po večeři jsme se šli projít do městečka a potom jsme už šli zpět a spát. Ráno dojeli ostatní děti z našeho oddílu ještě s panem trenérem a došli k nám na pokoje se převléct do doboků, aby se nemuseli převlékat v hale. No a tak jsme se odebrali jít do haly, kde se mělo vše odehrát.

Jakmile jsme došli do haly tak jsme si odložili věci a šli se rozehřát na tatamy. Krásně jsme se protáhli a začli jsme cvičit tuly, protože soutěž začínala v devět hodin. Potom jsme zasedli na místa a čekali na povel k nástupu všech oddílů. Jakmile jsme ho slyšeli, seběhli jsme z tribuny a šli se seřadit. Řekli jsme slib proběhlo pár slov a soutěž mohla začít.

Sotva soutěž začala a my jsme měli hned v první kategorii žlutých pásků dvě závodnice a jednoho závodníka - Nikolku, Monču a Toma. Naše holky bojovaly proti sobě, ale Monča měla ještě v sobě moc houpání ze svého tancování, a tak to Nikolka napravila a probojovala se až pro zlato. Tomáš bojoval statečně,ale soupeři byli lepší a Tom si odnesl zkušenosti.

Ve druhé kategorii zelených pásků jsme měli jednu závodnici Máju, podala dobrý výkon, ale soupeřky byly lepší a Mája na medaili nedosáhla.

A ve třetí skupině modrých pásků jsme již byli žáci a junioři. Nejdříve šli na řadu žákyně - Martinka a Eliška. Obě dvě podaly velmi dobrý výkon, ale soupeřky byly lepší a Martinka s Eliškou na medaili nedosáhly a tak jsou v patách soupeřkám. Potom se rozjela soutež žáku tam jsme měli tři kluky Kamila, Toma a Šimona. Šimon a Tom bojovali velmi dobře, ale soupeři byli moc dobří, a tak byli poraženi, ale pak se rozjel Kamil a vybojoval krásné třetí místo. A na konec kategorie juniorů tam už jsme byli my, staří dobří závodníci tedy já, Jindřiška, Michal a Ondra. Nejdříve šly juniorky. Tam Jindřiška bojovala ze všech sil, ale nedosáhla na medaili. Pak už jsme šli do ringu my kluci. Ondra po delší době opět v ringu podal velmi dobrý výkon, ale musí ještě na tom zapracovat, ale to co nedokázal Ondra jsme vynahradili my s Michalem. Já porážel jednoho za druhým a Michal mi byl v patách, byl třetí a já získal zlato.

Na konec se rozjela soutež v boji - matsogi. Tam nás soutěžilo celkem pět já, Kamil, Tom, Michal a Jindřiška. Kamil se vešel do váhovky pod 32kg, Tom do 50kg, Michal šel do té nejvyší kategorie v juniorech, já šel do té nejnižší kategorie do 52kg v juniorech a Jindřiška šla také do té nejnižší kategorie, ale jako juniorka. Jindřiška bojovala dobře a dosáhla na první místo,pak jsem nastoupil já a jelikož jsem poslouchal rady od pana trenéra, tak jsem se probojoval až na krásné druhé místo. Na konec přišla Michalova kategorie, ale všichni v jeho kategorii byli vyšší o hlavu a tak na medaili nedosáhl. A tak nám už zůstalo čekat do té doby dokud se všechny kategorie neukončí. V šest hodin už se dojížděli poslední kategorie a jakmile se ukončily, byl povel k nástupu. Opět padlo pár slov a pak začali vyhlašovat nejúspěšnější žáky, žákyne, juniory a juniorky. A náš Kamil to dokázal byl nejúpěšnější žák se dvěmi medailemi a to z tulu za třetí místo a z boje za první místo. Pak začali mluvit o juniorských kategoriích a já jsem byl nejúpěšnější junior také se dvěmi medailemi jednu zlatou a jednu stříbrnou první z tulů a druhá z boje. Po nástupu už jsme se jenom vyfotili a jeli jsme to oslavit jako obvykle do ,,mekáče,‘‘ tam jsme se najedli a potom jsme jeli spokojeně domů.

A velké obrovské díky trenérům, protože by jsme se bez nich nikdy nedostali tak daleko.

Napsal: Daniel Fialka